man Model National Știri

Jill Biden, soția președintelui SUA, e în drum spre România pentru a sărbători Ziua Mamei alături de ucrainencele refugiate din calea războiului

ActiveNews se confruntă cu cenzura pe rețele sociale și pe internet. Intrați direct pe site pentru a ne citi și abonați-vă la buletinul nostru gratuit. Dacă doriți să ne sprijiniți, orice donație este binevenită. Doamne, ajută!

„Sunt în drum spre România și Slovacia pentru a petrece Ziua Mamei alături de mamele și copiii ucraineni care au fost forțați să își părăsească locuințele din cauza războiului lui Putin.

De asemenea, voi vizita trupele americane (din România și Slovacia, n.r.) și îmi voi exprima recunoștința pentru eforturile de ajutorare ale țărilor vecine și ale lucrătorilor umanitari”, a transmis Jill Biden, vineri, pe Twitter

About Post Author

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *