Politics Technology

„Sper că Tokyo are un dentist bun!” Vânătorul cu prăjini din Marea Britanie SPĂRĂ DINȚI după ce bara se prăbușește pe față în timpul antrenamentului olimpic (VIDEO)

Harry Coppell, vulturul britanic, va spera că zâna dinților este destul de amabilă să-i livreze o medalie de aur sub pernă, după ce și-a zdrobit DINTII FATA în timp ce se antrena pentru proba de sărituri cu bâta de la Tokyo.

Tânărul de 25 de ani se numără printre concurenții care aduc acasă o medalie la săritura cu prăjina la Jocurile din această vară – și va spera că și-a epuizat tot ghinionul înainte de începerea evenimentului după ce a ieșit mai rău pentru poartă-te când barul a aterizat pătrat pe față miercuri în timpul antrenamentului.

Coppell a documentat incidentul pe rețelele de socializare, lansând o secvență de videoclipuri care-l arată curățând cu succes bara și aterizând pe perna amortizată de mai jos, doar pentru ca bara să se desprindă și să cadă spre el.

Sportivul încearcă să-l prindă, dar nu reușește, deoarece îi alunecă printre degete și se sparge direct în maxilarul inferior, forțându-l aparent să caute o intervenție dentară de urgență.

Am făcut niște seifuri bune în această seară la tabăra echipei GB ”, a scris Coppell pe Twitter.

Oricum … Barul mi-a căzut apoi pe față și mi-a încurcat toți dinții ”, a adăugat el, împreună cu un emoji „râs de plâns”.

Sper că Tokyo 2020 are în jur un dentist bun ”.

Coppell se numără printre cele mai bune speranțe ale echipei GB de a lua aur acasă la Jocurile Olimpice din această vară din capitala Japoniei și este de două ori campion britanic la sărituri cu prăjina, câștigând atât în 2019, cât și în 2020.

Se suspectează, totuși, că, dacă va reuși să-și realizeze visul de a pretinde o medalie de aur în săptămânile următoare, prima oprire, când va ajunge acasă, va fi la un ortodont pentru a obține un nou set de albi sidefii.

" Va trebui să-ți fac gnashers-ul tău, Harry, dacă vei câștiga aur ", a spus un comentator.

Aveți nevoie de un zâmbet hollywoodian, nu de un verde mlaștină pentru coperțile revistei .”

Practica de captare a barei a fost adăugată la exerciții ”, a sugerat altul cu înțelepciune.

Tot pe rt.com sălbatul cu prăjină suedeză aproape îi rupe gâtul în încercarea îngrozitoare de la Campionatele Mondiale IAAF (VIDEO)

About Post Author

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *